TURISTIČNO DRUŠTVO VINIČAR ZGORNJA POLSKAVA

Bukovec

Kapela Sv Janeza Nepomuka.

Na, ob in pod z vinogradi poraslem gričem Bukovec se razteza naselje Bukovec.

Na rahli vzpetini vrh griča Bukovec je stal dvorec, obdan z jarkom. Blizu dvorca so leta 1752 postavili kapelo Sv. Janeza Nepomuka, ki je zavetnik proti poplavam in obrekovanju, saj legenda pravi, da je umrl po tem, ko češkemu kralju ni želel izdati resnice o ljubezenskem življenju njegove kraljice ter ga je kralj ukazal umoriti in njegovo truplo vreči v reko. Kapela je danes podružnica Župnije Gornja Polskava.

Ob vznožju griča Bukovec, malo nad glavno cesto, je spomenik talcem, kjer je pokopanih 30 talcev, ustreljenih 23. marca 1945.

Spomenik talcem