TURISTIČNO DRUŠTVO VINIČAR ZGORNJA POLSKAVA

Športne aktivnosti v Zgornji Polskavi

V našem kraju lahko za zdravo telo poskrbite tako, da se:

- sprehodite ali s kolesom popeljete po pohodnih in kolesarskih poteh

- igrate nogomet na zunanjem igrišču ob dvorcu Zgornja Polskava

- v toplejšem delu leta igrate odbojko na mivko na igrišču ob reki Polskava

- najamete prostor v sodobni telovadnici podružnice Zgornja Polskava OŠ Antona Ingoliča

- se pridružite kateremu izmed številnih pohodov Planinskega društva Zgornja Polskava

Pohodne in kolesarske poti po Zgornji Polskavi in okolici

LEGENDA:

RUMENA POHODNA POT: od gostišča Golob med vinograde pa do cerkve Sv. Trojice

Od Gostilne Golob gremo  po Levarski ulici do cerkve Sv. Trojice, mimo žalne vežice, čez polje mimo Petrovičeve kapelice do potoka Mlinščica. Na razpotju zavijemo desno in hodimo mimo dvorca Zgornja Polskava. Prečkamo glavno cesto  MB – Sl. Bistrica, pot nadaljujemo mimo kulturnega doma po Mladinski ulici ravno do drugega odcepa na desno (ulica Ogljenšak) in pot nas vodi v hrib. Na asfaltiranem križišču med vinogradi zavijemo desno in po Vinogradniški ulici nadaljujemo pot po hribu navzdol. V prvem križišču zavijemo levo, po nekaj minutah hoje v križišču pri KLARINETarni zavijemo desno, nato gremo takoj levo na Vošnjakovo ulico in hodimo ravno do glavne ceste MB - Sl. Bistrica, kjer zavijemo levo do gostilne Golob.

Dolžina poti: 4,8 km, čas hoje: 1 ura in 10 minut, srednje lahka pot.

ZELENA POHODNA POT: Kočno pri Polskavi

Iz centra Zg. Polskave (nasproti pošte) krenemo desno, takoj za mostom zavijemo desno in gremo do gostilne Kalan, tam zavijemo levo do vasi Kočno pri Polskavi. Po cesti se vračamo nazaj in pri prvem križišču zavijemo levo, proti Ogljenšaku. Pot nadaljujemo po cesti do gostilne Kalan in v center Zg. Polskave.

Dolžina poti: 5,2 km, čas hoje: 1 uri in 45 minut, srednje težka pot.

RDEČA KOLESARSKA POT: Sele pri Polskavi

Iz centra Zg. Polskave (izpred pošte) zavijemo desno v smeri Maribora, v prvem križišču zavijemo desno, mimo cerkve Sv. Trojice, preko nadvoza nad avtocesto, takoj za nadvozom zavijemo desno, peljemo skozi Sele pri Polskavi,  vozimo ob avtocesti , prečkamo reko Polskavo, zavijemo desno  pod nadvozom avtoceste. Pri tretjem križišču zavijemo desno, se peljemo mimo tovarne Bavaria Voltex po Zidanškovi ulici, zavijemo desno na Mariborsko ulico in pot zaključimo v centru Zg. Polskave.

Dolžina poti: 5,2 km, lahka pot.

Logotip TD Viničar Zgornja Polskava